PRO SEEDS s.r.o.
ryze česká osivářská společnost

O nás

PRO SEEDS s.r.o.
ryze česká osivářská společnost

Jsme ryze česká osivářská společnost. Na český trh přinášíme nové odrůdy od mistrů šlechtitelů jak z Čech, tak i ze zahraničí. Naším cílem je budování pevných a dlouhodobých vztahů se zemědělci. V oblasti výroby osiv se zaměřujeme především na meziplodiny, tedy hořčice, svazenky, ředkve, jetel nachový, jetel alexandrijský, lničku setou, dále pícniny jako jetel luční, vojtěšku setou a různé druhy trav.

Našim partnerům poskytujeme profesionální přístup a odborné poradenství. V posledních letech si ale stále více uvědomujeme, jak je naše počínání závislé na počasí, a že rozhodující pro dosažení stabilních výnosů a kvality produkce je voda, potažmo zdravá půda a její schopnost s vodou, a také živinami hospodařit.

Již dlouhodobě se věnujeme meziplodinám, tvorbě a zkoušení meziplodinových směsí. Moc dobře si uvědomujeme, že v současném systému hospodaření hraje pěstování meziplodin klíčovou roli pro zvýšení obsahu organické hmoty v půdě, podporu půdní úrodnosti a zachování cenné půdy pro naše děti. Pravidelně na toto téma pořádáme polní dny a odborné semináře.

Myšlenka vytvořit webové stránky ZELNÉ HNOJENÍ se zrodila na základě rostoucího zájmu zemědělců o využití meziplodin a častých dotazů na téma, jak správně s meziplodinami pracovat pro podporu půdní úrodnosti a současně dodržovat zpřísňující se legislativní požadavky.

Hlavním cílem „ZELENÉHO HNOJENÍ“ je poskytnou přehledné informace o meziplodinách, a také sdílení zkušeností – co farmář, to jiný příběh. Jsme si vědomi toho, že najít v dnešní době informace není problém, ale jak přenést teorii do praxe s pozitivním výsledkem už minimálně zabere spoustu času na přemýšlení. Jsme připraveni s vámi diskutovat a hledat řešení, neváhejte nás kontaktovat.

 

Můžeme vám pomoct? Kontaktujte nás:

Povinné údaje jsou označeny (*).
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, které budou využity pouze pro účely vyřízení vaší zprávy.

Ing. Petr Robotka
602 535 818
robotka@proseeds.cz

Ing. Martina Poláková
737 114 748
polakova@proseeds.cz